Kniha návštev

Vložiť nový príspevok:

Meno: 

E-mail: 

(Váš e-mail nebude zverejnený)
Kontrolná otázka: 
Koľko je 1906 plus 1?

Text správy: 
 

Eva Kocúrová

10:48 19.08.2018

Dobrý deň
Natrafila som na vašu internetovú adresu a chcela by som vás pozdraviť. Keďže mandolínových súborov je na slovensku veľmi málo, možno by bolo dobre nadviazať kontakt a možno aj niekedy stretnúť a zahrať si spolu. Ja som umelecká vedúca mandolínového súboru Tatrín, ktorý pôsobí v Prešove pri mestskom úrade. Tatrín pôsobí nepretržite už 75 rokov a tohto roku v októbri bude mať výročný koncert. V súčasnej dobe nahrávame nové CD, ktoré budeme v októbri krstiť pani primátorkou Turčanovou. Ak máte záujem skontaktovať sa, dajte vedieť.
pekný deň

Dana

10:57 01.06.2015

Včera som bola na akcií MDD na hrade Strečno a priniesla som si taký umelecký zážitok vďaka Vám pani učiteľka a vďaka Vám decká :-) Mám 47 rokov a môžete si povedať , že starej babe sa už všetko páči, ale Váš koncert zanechal hlboké spomienky nielen vo mne , ale aj u detí z rodiny , ktoré som mala so sebou :-) Výborný výber pesničiek, výborná speváčka , vynikajúce ste decká !!!!!!!!!!!!!!!! Nám divákom len nohy poskakovali a s spievali sme spoločne s vami :-) Isto aj Iveta Bartošová sa z nebíčka na Vás usmievala ..........Veľká VĎAKA všetkým Vám ešte raz a nevzdávajte sa :-)

Jan Morgoš

15:18 11.11.2013

Dnes som v radii regina počul o vašom súbore a hneď som si vás našiel. Len toľko - veľká vďaka všetkým čo ešte v dnešnej dobe niečo také robia, a to nielen pre prípadných poslucháčov ale hlavne našu mládež, ktorá bude mať aj vďaka tomuto súboru iné zážitky na detsvo.. Na mandolínu som sa tiež učil hrať ako 9 ročný chlapec (lebo môj otec tiež hrával amandolína bola doma po ruke) a potom v 15-tich som presedlal na gitaru a dodnes už cez 30 rokov mám vlastnú kapelu. Pozdravujem ešte raz všetkých účinkujúcich, učiteľov ale aj obec, ktorá verím je nápomocná. Dávam typ na vystúpenie - Bešeňová. Keď som tam cez leto bol, tak tam hral nejaký grécky detský súbor dychy, čembala, bicie a pod.- bolo to zaujímavé a pekné. Takže nech sa vám darí.

dušan

20:07 23.07.2013

Dobrý den!!Vašu stránku som znovu otvoril!!
Ďakujem pekne za vašu reakciu!
Budem Vám držat palce.Dúfam že vám súbor vidrží dalších 18 rokov.
Osemnást rokov hrate???Dúfam že sa niekedy stretneme a zahráme si spolu:)to by bolo fajn.I ked ja hrám bluegrass music ale nebránim sa žiadnemu štýlu!
Dušan -
KOŠECA
http://www.sidlo-bluegrass.eu/TU SI MA MOZETE NAJST:)

Žiarinka (P.P.)

19:17 26.05.2013

Dobrý deň, pán Dušan. :)
Ako prvý bod musím napísať, že píšem dosť neskoro, takmer po pol roku. Lepšie neskoro ako nikdy, ale pravdepodobne si tu moju odpoveď ani neprečítate, keďže na Vás nemáme priamy kontakt.
Musím uznať, že z toho, k akým veciam sa vyjadrujute, je zrejmé, že máte prehľad. Rozumiete okolnostiam, tj. hre na mandolínu a problémom vedenia takéhoto veľkého súboru. Možno aj lepšie ako my, ktovie. Áno, v závere príspevku ste výstižne napísali, že našou najťažšou úlohou je zohnať, vychovať a udržať toľko detí v takomto súbore. Je to ťažké a darí sa nám to v Nesluši už 18 rokov. :)
Napísali ste nám niekoľko pochvál a uznaní, ale aj pár veľkých negatívnych bodov. K tým sa pokúsim vyjadriť, oponovať alebo vyvrátiť.
Hráte na mandolínu, asi sa venujete hudbe a prišli ste na náš koncert. Takýto súbor ste pravdepodobne ešte nevideli a možno ste od nás v niečom čakali aj viac. Áno, je pravda, že viac ako polovica detí sa tvári pri hraní nie moc esteticky, dívajú sa do nôt, neusmievajú sa. Toto nám vyčítajú rôzni ľudia na rôznych miestach, kde sme boli počas tých 18 rokov. Bolo to tak pri všetkých generáciách detí, ktoré sa už u nás vystriedali. Snažíme sa s tým niečo robiť. Pri niektorých našich vystúpeniach počas leta, niekde vonku, keď je teplejšie, je to možno trochu lepšie, ale počas vianočného koncertu v zime v kostole, to zrejme pôsobí o niečo horšie. Vieme o tom, ale myslím, že to nie je tým, že by deti naše piesne neprežívali alebo ich to nebavilo, to nie.
Ďalší bod je pomer mandolín ku klávesom. V tomto s Vami až tak nesúhlasím. Mandolín je u nás viac ako 20, máme jedny bicie a jedny klávesy. Piesne máme naaranžované tak, že klávesy sú u nás ten nástroj, ktorý hrá prechody a ťažšie pasáže. Mandolíny väčšinou hrajú melódie tremolom. Nie je to až také bežné, väčšinou v menších hudobných country / bluegrass skupinách je jedna, dve mandolíny, ktoré vybrnkávajú prechody, málokedy hrajú tremolo.
Aj keď je pravda, že pri populárnych piesňach sú u nás mandolíny dominantnejšie a pri vianočných a sakrálnych piesňach, ktoré sme hrali u Vás, hrajú u nás klávesy alebo flauta viac. Možno musím prinať aj to, pri našom súbore je pri nás jednoduchšie nastaviť ozvučenie, keď hráme v exteriéri. V interiéri, najmä v kostoloch je to o niečo náročnejšie a mandolíny počuť o niečo slabšie, kvôli možnej ozvene pri širokopásmových kondenzátorových mikrofónoch.
Máme na Internete video z koncertu z Košeče: http://www.youtube.com/watch?v=vRMORsBDJhA. Keď to porovnáme s iným videom z vystúpenia vonku, vo Zvolene: http://www.youtube.com/watch?v=yxsu1MXpGok, myslím, že aj Vy uznáte, že vieme hrať aj tak, že mandolína je v piesni dominantná, vyznie tam výrazných 20 mandolín. Prípadne si pozrite ďalšie videá. A práve tých 20 mandolín je možno niečo, čo nás robí jedinečnými, aj keď sme iba amatérsky súbor, ktorý tvoria deti vo veku 10 - 18 rokov. Pričom takmer žiadne dieťa nechodí ani len do základnej umeleckej školy. Ktovie, možno sa viac stretávate s deťmi - hudobníkmi, ktoré sa hudbe venujú o niečo viac profesionálnejšie ako naše.
Každopádne ďakujeme, za Váš odorný príspevok. Sme radi, že ste prišli na naše vystúpenie do Košece, a že ste nám vyjadrili pochvalu aj kritiku.
Za súbor, P. Piják. Hrám na mandolínu 18 rokov. :)

dušan

17:44 31.12.2012

dobrí den v nedelu som bol na vasom koncerte v koseckom kostole!musim uznat ze výber skladieb bol naozaj krasny ale celkove aranzma a sposob prevedenia bol velmi amatersky!!!chyba tam srdce!
dievcata sa tvária akoby tam ani neboli ani spev nezodpovedal melodiam daným skladbam.hram na mandolínu uz 20 rokov.varhany su zbitocne nahlas.ved je to mandolinový subor nie varhanový.mandolíny su síce starsie kremony a preglejkové A modely ale to neznamena ze by sa do toho nemaly viac dievcata opriet!!!zadovazte mandolinistkam tvrdsie brnkatka a bude to cele hrat vážnejsie!!!mandolína je solový nastroj podla mna by mali jednoduche prechody (licky)hrat mandolíny a nie varhany!aspon nie tak nahlas!deti hraju krasne tremolo ale myslim si by to mohlo byt celé viac precítene a dat do toho viac srdca.a zlepsit aranže ktore by podla mojho nazoru mandolinistou viac bavilo.su tam sice dost male deti ale v takom veku su uz niektore stokrat viac muzikalne.prajem vam vela zdaru som velmi pýšný ze taketo nieco na slovensku funguje. vzdy ked budem mat cas sa pridem na vas koncert pozriet.viem nieje to pre vas lahke dat a hlavne zohrat tokto ludí ale na to vsetko to bolo krasne.pretože mandolína je najkrajsí nastroj na svete:)opatrujte sa a hlavne vela trpezlivosti do noveho roka prajem.Dušan - Košeca :)

Silvia Pucová (Kudlíková)

13:35 14.04.2012

Dobrý deň pani učiteľka Plošticová,
dnes som sa náhodou dostala na vaše stránky a bola som fakt dojatá, že Žiarinka ešte funguje a máte takéto úspechy, nové pesničky a šikovné deti. Spomínam si na to, ako začínala, s Darkou sme to všetko prežívali, chodili na koncerty, fandili. Je úžasné, že v tom pokračujete a prajem Vám, aby sa Vám darilo a s deťmi ste urobila radosť ešte hodne ľuďom. Hodne šťastia

Žiarinka (Peter)

21:53 30.06.2011

Dobrý deň.
Áno, ďakujeme, už sme si ten článok aj so (všetkými) šiestimi videami prezreli.

Ján Števonka

21:19 28.06.2011

Dobrý deň
Ja som ten reportér zo Zvolena a tu je sľubovaný článok http://zv-podujatia.com/2011/06/27/mandolinovy-komorny-orchester-v-parku-ludovita-stura-vo-zvolene
ak bude treba tak poskytnem odkaz aj na zvyšné videá

Michal Poljak

17:32 05.06.2011

Dobrý deň pani učiteľka neviem či si ma pametáte este ked ste ucila v budatie ste bola niaky cas nasa triedna aj na primani ste bola snami volam sa Michal Poljak pamatete si ma prosim odpiste na mail

Blanka Sýkorová

15:58 19.05.2009

Milé Žiarinky,
touto cestou by som Vám chcela poďakovať za dve májové vystúpenia, ktorými ste potešili hostí na 2.plese školy a tiež aj na otvorení malej telocvične.
Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujeme.
B.S.

Blanka Sýkorová

11:58 27.06.2008

Je koniec školského roka a dúfam, že pre všetkých Žiarinkárov bol úspešný. Prajem vám krásne prázdniny. Viem, že budú aj v kruhu Žiarinky, preto vám želám úspešné letné koncerty. PS: Pozdravujem aj vašu starkúúúúúúú.
B.S.

SENKO Ľuboš

13:32 13.06.2008

Dúfam, že raz spolu nahráme pre obec Nesluša minimálne jednu skladbu. Prajem Vám nekonečne veľa úspechov v muzike a osobnom živote. So srdečným pozdravom Váš kolega z brandže a spevák Neslušskej skupiny Fluidum Ľuboš SENKO

tamburaši ze Studénky

13:49 19.05.2008

Naše milá Žiarinko!
Za všechny tamburaše ze Studénky děkuji za krásné blahopřání k 95. výročí založení našeho souboru, které se objevilo na našich stránkách www.tamburasi.cz a které nás nesmírně potěšilo. Stále na Vás vzpomínáme a přejeme hodně krásných písniček a hodně úspěchů.
Všechny zdraví
dirigent Miloš

Lobobo - Žiarinka

15:08 12.05.2008

Dievčata ďakujem za krásny pozdrav.. odovzdám ho i našej drahej starke...

Lobobo - Žiarinka

15:07 12.05.2008

Vážená pani riaditeľka... to my ďakujeme za to že ste nám koncert umožnili a za Vašu podporu. Žiarinka pozdravuje celé vedenie školy a ďakuje mu...

baby 8.B

11:12 12.05.2008

Ahojte všetci. Sme rady, že chodíme do Žiarinky..:O) Máme rady starkú.....a máme tam svoju „partu”.. tak a máme rady aj hlavne koncerty, hlavne neskoro večer,,:O) a cez vyučko...a posielame pusinku našej starkeeee.. a ďakujeme za to, že sa nám venuje...... a hlavne nášho technika Mirkaaaaaaaa............... SIMA,JANKA, WEWE,WERA,MISKA

Blanka Sýkorová

13:23 02.05.2008

Ďakujeme za krásny koncert, sme na vás hrdí.

anonymný

14:08 05.04.2008

Mám vaše CD a moc sa mi ľúbi!

Anonym

10:57 27.03.2008

čaute, fakt dobre hráte

Žiarinka - lobobo

16:11 08.01.2008

Ďakujeme za odkaz naši milí Tamburaši... Na našej stránke sa taktiež čoskoro objaví článok a fotografie zo spoločného vystúpenia... Tešíme sa na Vás pri ďalšom stretnutí.
Úprava: Článok s fotkami sú pridané v kronike.

Blanka Sýkorová

14:17 26.03.2008

Riaditeľstvo ZŠ v Nesluši ďakuje našim žiakom i tým, ktorí školu už opustili, za reprezentáciu školy i obce a praje veľa úspechov, nech aj naďalej "Radosť rozdávaním rastie".
Blanka Sýkorová

tamburaši Studénka

17:40 08.01.2008

Dnes odpoledne jsem si přehrál Vaše CD, velmi se mi líbilo. Děkuji, přeji hodně dalších úspěchů a těším se na další setkání. Bylo nám s vámi moc dobře. Zdravím všechny lidi na Kysuci a obec Nesluša zvlášť.
dirigent Miloš

MG - tamburaši Studénka

12:37 07.01.2008

Zdravíme do Nesluše!
Fotografie a článek o našem - vašem vystoupení na Novoročním koncertě ve Studénce najdete na našich stránkách. www.tamburasi.cz nebo www.tamburasi.ic.cz
(budeme dále doplňovat)

Pavel

13:40 04.10.2007

Ve Studénce nedaleko Ostravy /ČR/ existuje Tamburašský soubor BRAČ, který má podobný repertoár jako vy. Koukněte se na http://www.tamburasi.ic.cz/
Přijďte si nás někdy poslechnout. PARY

Čuhars' band

19:01 30.09.2007

Pekný pozdrav od Čuhars' band (Peťo Hrubý, Peťo Dvorský, Marek Krištofík, Aďo Malovaník a zvyšok)

Žiarinka - lobobo

11:32 07.02.2007

Ahoj Jozef, nevedeli sme, že okrem nás existuje na Slovensku podobný súbor, a preto sme taktiež veľmi radi, že mandolína žije. Do Prešova by sme sa veľmi radi dostali možno aj vďaka Vám. Ozývame sa Vám na Váš e-mail.

Marcinčin Jozef

16:30 03.02.2007

Zdravím Vás všetkých V Prešove je tiež mandolinový súbor Tatrín, ale v ňom hrajú tí skôr narodení. Veľmi ma teší, že mandolína žije. Môžte dať na stránku svoje skladby?
Nechystáte sa náhodou do Prešova? Jozo M

Úprava - Stránka o súbore Tatrín:
www.tatrin.host.sk/index.htm
2024  lobobopeterpziarinka.tym.sk