Oslava 20 rokov Žiarinky

V januári 2015 ubehlo 20 rokov, od kedy bol v Nesluši založený mandolínový súbor Žiarinka. V súbore sa za toto obdobie vystriedalo približne 210 detí, mladí prichádzali, starší odchádzali. Súbor navštívil koncertne mnoho miest na Slovensku a aj v zahraničí. Takto súbor vypĺňa voľný čas detí a reprezentuje našu obec.

V sobotu 2. mája sa v kultúrnom dome v Nesluši konala oslava tohto okrúhleho výročia. Na oslavu boli pozvaní súčasní aj minulí členovia, ktorí hrávali v súbore, aj ďalší hostia spätí so Žiarinkou v minulosti alebo v súčasnosti.

Na oslave zahrali súčasní členovia niekoľko piesní z rôznych období. Pripomenuli sme si históriu súboru na fotografiách. Na záver prišli na javisko k hudobným nástrojom aj minulí členovia súboru a zahrali niekoľko skladieb.

Báseň

Dvadsaťročnej krásavici Žiarinke

(J. Nekoranec)

Dostal som pozvánku na oslavu,
robím si z pozvania ťažkú hlavu.
Žiarinka je predsa deva mladá,
má dvadsať liet – no veľa nežiada…

Ponúkam tej deve báseň krátku,
nech ju má odo mňa na pamiatku.
Nesmelo, pomaly rýmy hľadám,
Žiarinke v kyticu verše skladám.

Isto si zaslúži vďaky vrelé,
Slovensko ju pozná skoro celé!
Bratislava, Orava aj Tatry
vedia, že k Nesluši ona patrí.

Ľudovky, pop-songy aj sakrálky
z mandolín vždy znejú sťa hrkálky.
Dvesto detí už si „odkojila“,
cudzinu dokola pochodila.

Nemecko, Poľsko, Čechy aj more.
Koncerty, úspechy – a stále hore!!!
Ansábel celý sa rokmi menil,
vystriedal už mnoho pokolení...

Želajme Žiarinke dlhé roky,
Gustičke, Peťovi isté kroky!
Nech vždy vhod vytiahnu novú kartu,
vystriedať, keď treba „starú gardu“...

Žiarinka nech ďalej jasne žiari,
nech znie zvuk mandolín po chotári.

Teda: Živió, živió, mnoga leta,
úspechy z domova – i zo sveta!!!

Venuje kedysitiežžiarinkár – jn –
Nesluša – máj 2015

Oficiálna pozvánka

Milí členovia súboru Žiarinka, vážení hostia,

pozývame Vás na oslavu 20 rokov mandolínového súboru Žiarinka. Táto oslava sa uskutoční v sobotu 2. mája v Katolíckom - kultúrnom dome v Nesluši od 15:00.

Pozývame všetkých súčasných aj minulých členov súboru i mnohých priateľov Žiarinky. Program oslavy pozostáva z pripomenutia si histórie súboru na fotografiách, významných koncertoch a skladbách z nášho repertoáru z rôznych období súboru.

S pozdravom Žiarinka

Neformálna pozvánka členov súboru

Ahoj!

Píšem Ti ako súčasnému / minulému členovi mandolínového súboru Žiarinka. V januári 2015 ubehlo 20 rokov od založenia Žiarinky. Preto Ťa pozývam na oslavu 20 rokov Žiarinky, ktorá sa uskutoční v sobotu 2. mája v kultúrnom dome v Nesluši o 15:00. Plánovaný program oslavy - chceme si pripomenúť históriu súboru, prezrieť fotografie z rôznych období, zahrať skladby z minulosti aj súčasnosti a stretnúť sa.

Prosím, ozvi sa, či sa môžeš zúčastniť.

Viac informácii nájdeš na http://ziarinka.tym.sk. V tejto tabuľke nájdeš zoznam približne 200 členov súboru a pozývaných hostí https://docs.google.com/spreadsheets/d/17yQ_vrp-fKrUd4uvgcLokx2JExqucbyUXAc_r7TZ3s0/edit?usp=sharing. Ak by si chcel(a) pomôcť poslať pozvánku ďalším členom súboru zo zoznamu, prosím ozvi sa niekomu zo súboru, na facebook alebo na e-mail subor.ziarinka@gmail.com.

Pripravené bude symbolické občerstvenie (torta, minerálka..., je možné doniesť vlastné koláče :)). Po oficiálnej časti môže nasledovať neoficiálna zábava. Ak máš vhodný nápad pre doplnenie programu, prosím, ozvi sa.

Žiarinka

Fotografie

Všetky fotografie veľké | Prehliadať fotografie

Oslava 20 rokov, skladbu Mama spieva Michal.Oslava 20 rokov Žiarinky.Oslava 20 rokov Žiarinky.Oslava 20 rokov, o histórii Žiarinky.Oslava 20 rokov, Ján Palárec.Oslava 20 rokov Žiarinky.Oslava 20 rokov, torta.Oslava 20 rokov, hrajú bývalí členovia súboru.Oslava 20 rokov, hrajú bývalí členovia súboru.Oslava 20 rokov, hrajú bývalí členovia súboru.Oslava 20 rokov, hrajú bývalí členovia súboru.Oslava 20 rokov, hrajú bývalí členovia súboru.Oslava 20 rokov, hrajú bývalí členovia súboru.Oslava 20 rokov, miesta, ktoré sme navštívili.Oslava 20 rokov, Žiarinka v roku 1995.Oslava 20 rokov, Žiarinka v roku 1998.Oslava 20 rokov, Žiarinka v roku 2005.Oslava 20 rokov, Žiarinka v roku 2007.Oslava 20 rokov, Žiarinka v roku 2010.Oslava 20 rokov, Žiarinka v roku 2014.
2024  lobobopeterpziarinka.tym.sk